Kaip išvalyti dulkes iš kompiuterio

     Vienas iš didžiausių kompiuterių “priešų” yra dulkės! Dauguma žmonių labai nustemba atsidarę kompiuterio dangtį ir radę  jame daug dulkių. Žmonės galvoja, kad dažnai valant ir siurbiant dulkes kambaryje, kuriame yra kompiuteris, kompiuteryje tiesiog negali atsirasti dulkių. Deja, bet taip nėra. Kadangi kompiuteryje yra bent 2 ventiliatoriai (cooler), kurie aušina procesorių, vaizdo plokštę, pagrindinę plokštę ir maitinimo šaltinį, jie per korpuso ventiliacines angas traukia dulkes iš kambario į  kompiuterio vidų. Dažnai  mes turime norą savo kompiuterį pasistatyti ant žemės, todėl šiuo atveju jis veikia kaip siurblys. Patartina kompiuterį nors truputį pakelti nuo žemės. Tam labai tinka stoveliai ant ratukų (tokie, kaip naudojami gėlėms pastatyti) arba diržai, kuriais kompiuteris pakabinamas po stalu. Itin nepatartina talpinti savo kompiuterį į rašomąjame stale paruoštą vietą kompiuteriui, nes tokiu atveju kompiuteris uždaromas į “dėžę”, uždengiamos visos aušinimo angos, dėl ko kompiuteris gali perkaisti. Kompiuterį reikia statyti taip, kad neužsidengtų aušinimo angos, grotelės ir t.t.

     Kaip žinoti, kada reikia valyti dulkes kompiuteryje?

  • Jūsų kompiuteris pradėjo garsiai ūžti ir skleisti pašalinius garsus, kurių anksčiau nebūdavo;
  • Kompiuteriui padirbus ilgiau kompiuterio korpusas greitai išyla;
  • Akivaizdžiai matosi, kad kompiuterio aušinimo ventiliatoriai užnešti dulkių sluoksniu;
  • Jūsų kompiuteris daugiau nei metus nebuvo atidarytas, nebuvo tikrinamas meistrų;
  • Namuose Jūs laikote naminį gyvūnėlį (šunį ar katę).

   Jums reikės:

  • Kryžminio atsuktuvo;
  • Nedidelio šepetuko ar teptuko;
  • Suspausto oro balionėlio arba dulkių siurblio.

   Sudėtingumas:
    2/5

 

Jei turite reikalingus įrankius ir nusiteikėte darbui, galite pradėti. Pirmiausia ką turite padaryti, tai atjungti kompiuterio maitinimo laidą.

1. Patartina atjungti visus laidus ir pasidėti kompiuterį taip, kad būtų patogu dirbti.

2. Atsukite kompiuterio šoninį dangtį laikančius varžtus. Dangtį nuimkite.

3. Naudodamiesi šepetėliu, teptuku ar dulkių siurbliu atsargiai išvalykite dulkes, kurias matote kompiuterio viduje –  nuo dėžės dugno, nuo plokščių ir visur, kur jos matosi.

4. Atsargiai naudodami teptuką išvalykite dulkes, kurios susikaupusios tarp radiatoriaus ir ventiliatoriaus. Jei po ventialiatoriumi matosi storas dulkių sluoksnis ir nesimato metalinio radiatoriaus, vadinasi reikės pasinaudoti papildomais įrankiais. Tam puikiai tinka plonas atsuktuvas ar kitas smailus įrankis. Juo naudojantis reikia  atsargiai nuimti dulkių “veltinį”. Tai daryti reikia ypač atsargiai, kad nenulaužtumėte ventiliatoriaus sparnelių.

5. Valant dulkes patartina nuimti ventiliatorių su visu radiatoriumi. Išvalyti dulkes iš po radiatoriaus, pakeisti aušinimo pastą ant procesoriaus. Bet tam reikia papildomų įrankių, aušinimo pastos ir daugiau patirties.

6.  Naudojantis siurbliu ir teptuku išvalykite dulkes nuo maitinimo šaltinio.

7. Dar kartą gerai apžiūrėkite, ar iš visur išvalėte dulkes. Įsitikinkite, kad valant dulkes, neatsijungė joks laidas. Ypač lengvai atsijungia kietojo disko SATA ir matinimo jungtys. Jei įsitikinote, kad viskas prijungta, galite pereiti prie paskutiniojo žingsnio.

8. Uždėkite šoninį dangtį, prisukite varžtus. Kompiuteris išvalytas! Prijungite visus laidus ir įjungite kompiuterį. Sėkmės!

 

Jei kompiuteris neįsijungia, nerodo vaizdo, arba skleidžia keistus garsus, dar kartą patikrinkite ar visi laidai sujungti, ar niekas netrukdo suktis ventiliatoriams. Jei nepavyksta įjungti kompiuterio, patariame kreiptis į specialistus.

 

Mūsų specialistas tai atliks per 20 min.
Kaina 30 (8,69 €) Lt

 

Posted by Mindaugas Narkus